Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Заступник голови Деснянського райсуду міста Києва повідомила про протиправні та провокативні дії екс-нардепа Віталія Купрія

19 лютого 2020, 12:12

До Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення судді Деснянського районного суду міста Києва Бабайлової Лариси Михайлівни про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Суддя повідомляє, що із 24 січня 2017 року у провадженні Деснянського районного суду міста Києва перебуває кримінальна справа за обвинуваченням громадянина за частинами другою та третьою статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі), частиною другою статті 393 (втеча з місця позбавлення волі або з-під варти) Кримінального кодексу України.

З цього часу відбулось понад 85 судових засідань, протягом яких сторона захисту систематично порушує свої процесуальні права, вчиняє дії, направлені на затягування судового розгляду (захисники подають невмотивовані, повторні клопотання, необґрунтовані заяви про відвід учасників судового розгляду, не з’являються в судові засідання без поважних причин, конвой систематично доставляє обвинуваченого до суду sз запізненнями у зв’язку з тим, що останній, зі слів працівників конвою, відмовляється виходити з камери тощо.).

У зв’язку з такими діями захисників суд неодноразово направляв скарги до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів міста Києва.

На сьогодні закінчено стадію з’ясування обставин справи і перевірки їх доказами, 24 грудня 2019 року суд перейшов до стадії судових дебатів.

Сторона захисту свідомо продовжує вчиняти дії, направлені на затягування судового розгляду.

14 лютого 2020 року в судове засідання конвоєм доставлено обвинуваченого, з’явились захисники. Водночас адвокат не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

Під час розгляду справи до зали судового засідання зайшла особа, яка представилась адвокатом, але при цьому пред’явила секретарю судових засідань як документ, що посвідчує її особу, посвідчення водія.

Під час судового засідання зазначена особа вимагала допустити її до участі у справі як захисника.

Головуючим було повідомлено, що на стадії дебатів інтереси обвинуваченого представляють три адвокати. Відповідно до норм КПК України на даній стадії не розглядаються клопотання, в тому числі і про допуск захисників.

Незважаючи на це, громадянин К.         почав сперечатися з головуючим, погрожувати притягненням до дисциплінарної та кримінальної відповідальності.

На неодноразові зауваження головуючого припинити свої протиправні дії, які порушують порядок у судовому засіданні, громадянин К. не реагував, відмовився залишити зал судових засідань, продовжував порушувати порядок, заважав проведенню судового засідання, провокував учасників судового розгляду на конфлікт.

До зали судових засідань запросили працівника служби судової охорони, якому було запропоновано навести порядок у судовому засіданні.

На законну вимогу працівника служби судової охорони припинити протиправні дії, спрямовані на зрив судового засідання, залишити зал судового засідання громадянин К. не реагував, а навпаки продовжував заважати головуючому проводити судовий розгляд, при цьому погрожував головуючому і працівнику служби судової охорони притягненням до дисциплінарної і кримінальної відповідальності. Громадянин К. наголосив, що викликав поліцію, та повідомив, що він «народний депутат 8-го скликання, зараз адвокат».

Водночас обвинувачений заявив, що не був обізнаний про намагання «захисника» вчинити провокацію в суді,така поведінка з ним не узгоджувалась.

Крім того, суддя повідомляє, що 14 лютого 2020 року в соціальній мережі Facebook у зареєстрованому акаунті зазначеного громадянина було розміщено чотири відео провокаційного змісту. Зокрема, такого змісту: «Суддя Бабайлова Л.М. вчинила злочин відносно мене, викликаю слідчо-оперативну групу і будемо заарештовувати суддю Бабайлову Л.М. Будемо опитувати, звідки така суддя, скільки вона взяла хабарів. Суддя бреше, зараз буду звергатись до Вищої Ради Правосуддя. Вас дивиться багато людей, що буде підставою вас позбавити займаної посади. Вища Рада Правосуддя відповідно відреагує».

Суддя вважає зазначені дії протиправними, такими, що створюють тиск на суддю, свідчать про незаконне втручання громадянина в роботу судді з метою прийняття судом бажаного для обвинуваченого рішення, що є прямим втручанням у здійснення правосуддя.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддями фактів та ухвалено відповідне рішення.

Читайте нас у Telegram

Читайте нас у Facebook

©Прес-центр судової влади України