Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Про фальшиві судові повістки застерігає Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

25 березня 2020, 12:42

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області повідомляє про виявлення фейкових (фальшивих) повісток про виклик до суду.

За останній час зросли випадки розсилання ніби-то «повісток» до суду. Громадян викликають в судові засідання по справам, яких немає у провадженні суду.

Звертаємо увагу громадян, що судова повістка про виклик обов’язково повинна містити:

1) ім’я фізичної особи чи найменування юридичної особи, якій адресується повістка;

2) найменування та адресу суду;

3) зазначення місця, дня і часу явки за викликом;

4) назву справи, за якою робиться виклик;

5) зазначення, як хто викликається особа (як позивач, відповідач, третя особа, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач);

6) зазначення, чи викликається особа в судове засідання чи у підготовче судове засідання, а у разі повторного виклику сторони у зв’язку з необхідністю надати особисті пояснення — про потребу надати особисті пояснення;

7) у разі необхідності — пропозицію учаснику справи подати всі раніше неподані докази;

8) зазначення обов’язку особи, яка одержала судову повістку в зв’язку з відсутністю адресата, за першої можливості вручити її адресату;

9) роз’яснення про наслідки неявки залежно від процесуального статусу особи, яка викликається (накладення штрафу, примусовий привід, розгляд справи за відсутності, залишення заяви без розгляду), і про обов’язок повідомити суд про причини неявки.

Якщо разом із судовою повісткою надсилаються копії відповідних документів, у повістці повинно бути зазначено, які документи надсилаються і про право особи, яка повідомляється, подати заперечення та відповідні докази на їх підтвердження.

Судова повістка про виклик обов’язково містить власноручний підпис відповідального працівника, з зазначенням прізвища судді та ініціалів та унікальний штрих-код, який автоматично присвоюється кожному провадженню в суді.

З огляду на вищезазначену ситуацію, Шосткинський міськрайонний суд Сумської області закликає як учасників судових процесів, так і інших громадян  бути обачними.

Перевірити виклик до суду Ви зможете завжди на офіційному веб-порталі «Судова влада України» офіційний веб-сайт Шосткинського міськрайонного суду Сумської області.

Разом з тим, Шосткинський міськрайонний суд Сумської області звертає Вашу увагу, що судова повістка про виклик до суду не містить розрахункових рахунків для сплати боргу, судового збору, штрафів та ін.

____________________________________________________________________

 

 

 

За повідомленням прес-служби суду